1995 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’de Human Resources Management and Development dalından yüksek lisans ve İktisat Tarihi kürsüsünden doktora derecesi aldı.

Mehmet Lütfi Arslan

1967 yılında Erdemli’de doğdu. İlkokulu Yeşildere mahallesinde, ortaokul ve liseyi Erdemli İmam Hatip Lisesinde bitirdi. İstanbul üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi mezunu. Altınoluk Dergisi’nde yayın koordinatörü olarak çalışmaktadır. Fotoğraf makinası neredeyse ayrılmaz bir parçasıdır. Ulusal çapta ki fotoğrafçılık yarışmalarında birincilik ödülleri vardır.

Halil İbrahim Kurucan

1984 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. Çocukluk ve ilk gençlik yılları Esenler’de geçti. Önce Hasip Dinçsoy İlköğretim okulunu, ardından da Vatan Anadolu Lisesi’ni bitirdi. (Şu anki adı: Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi) İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Din Psikolojisi dalında yüksek lisansını tamamladı. Şu an Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “Kişilerarası İletişim” bölümünde doktora yapan Yazıcılar, aynı zamanda Genç Dergisi’nin Yazı İşleri Müdürlüğünü ve Uluslararası GENÇ Derneği’nin başkanlığını yürütmektedir.

Süleyman Ragıp Yazıcılar

Erzurum, Narman doğumlu. İstanbul İmam Hatip Mezunu. Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Lisans, Kafkas Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yüksek Lisans mezunu. Şair, Yazar, Eğitimci. Hayat ve Hüzün adlı bir şiir kitabı, Erzurum’un Gediğine Varanda bir çeviri kitabı var. Kitap Yayıncılığı ile meşgul. Radyo Programı yapıyor.

Salih Zeki Meriç

1974 İstanbul Üsküdar’da doğdu. , İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Hukuk fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalında 2 sene Araştırma Görevliliği yaptı. 1998 – 2018 yılları arasında özel sektörde, Hukuk Müşavirliği, Hukuki İşlerden Sorumlu GenelMüdür Yardımcılığı, Genel Müdürlük, Yönetim kurulu üyeliği yaptıktan sonra 2018 yılında özel sektör ve ticari faaliyetlerden ayrıldı.

Halid Serhan Ercivelek

Ebubekir Kalkan

1967 İstanbul’da doğdu. Ortaöğretimini Üsküdar İ.H. Lisesi’nde tamamladı.Mısır El-Ezher Üniversitesi / Usul-ud Din Fakültesi’nden 1991 yılında mezun oldu. 1991 yılında Altınoluk Dergisi’nin yazı işleri kadrosuna dâhil oldu. Genç Dergisi ve Uluslararası Genç Derneği kurucu kadrosunda yer aldı.Halen Altınoluk Dergisi Dış Politika Editörlüğü, Erkam Radyo Haber Editörlüğü görevinin yanı sıraErkam Radyo’da “Dünya Gündemi” adlı analiz programını hazırlayıp sunmaktadır. Ayrıca; TRT Arapça- “TRT El-Arabiyya” kanalında, “Min İstanbul”- “İstanbul’dan” isimli siyasi analiz programı editörlüğü, Altınoluk Dergisi’nin Arapça nüshası “El-Mizab Ez-Zehebi” dergisinin Yazı İşleri Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Beytullah Demircioğlu

Erkam Radyo Yayın Yönetmeni, Takdimci, Radyo Programcısı.

Selahaddin Kocaaslan

Semih Taneri

İbrahim Özkahya

İstanbul Sarıyer doğumlu.Maltepe Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Kitap okur, sinemaya gider ve fırsat buldukça sefere çıkar.

Salih Yüzgenç

Abdurrahim Yüce

1966 yılında Aksaray’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Aksaray’da tamamladı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Bir yıl Londra’da dil eğitimi aldı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesini de bitirdi ve “Din Psikolojisi” alanında çalışmalar yaptı. Bu alanda İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde misafir öğrenci olarak yüksek lisans ve doktora eğitimlerine katıldı. 

Fahri Sarrafoğlu

Numan Nurullah Aras

M. Türkyılmaz